Bireysel Emeklilik Sistemi (kısaca “BES”), kişilerin aktif çalışma yaşamları süresince yaptıkları tasarrufları uzun vadeli yatırıma yönlendirerek emeklilik dönemlerinde yaşam standartlarını koruyabilecekleri bir gelir elde etmelerini sağlayan özel emeklilik sistemidir.

 Bireysel Emeklilik sigortası avantaj ve ayrıcalıkları hakkında ayrıntılı bilgi vermek için sizleri ziyaret edebilir veya ofisimizde ağırlayabiliriz ayrıntılı bilgi almak için Ali Zeybek Sigorta Aracılık Hizmetlerine 0 224 220 36 36 ve 0555 271 62 71 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Hayallerinizdeki Emekliliğe BES ile Kavuşun                                                                

Ek harcamalarınızı rahatça karşılayabileceğiniz, artan birikimlerinizle hayallerinize daha kolay ulaşabileceğiniz bir emekliliğe ne dersiniz? Mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine ek olarak oluşturulan Bireysel Emeklilik Sistemi, tam da bunun için.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde birikimleriniz bir yandan %25 devlet katkısıyla artarken, diğer yandan yatırım fonlarında işlem görür. Düzenli ödemeleriniz sayesinde değerini kaybetmeyen birikimleriniz, uzun vadede enflasyonun üzerinde getiri sunar. Üstelik BES katılımınız standartlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda şekillenebilir.

Aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık... Nasıl isterseniz. Ödeme periyodunu sizin belirleyeceğiniz BES katkı payı tutarınız, kredi kartınızdan ya da banka hesabınızdan düzenli olarak tahsil edilir. Böylece belirli bir disiplin içinde tasarruf yapabilirsiniz.

 

Basit Bir Hesaplama.
Devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına,
ödedikleri katkı payının %25’i oranında ek katkı sağlar.
Her ay 300 TL katkı payı
+
75 TL devlet katkısı
=
Ayda 375 TL Birikim
 

Bireysel Emeklilik Sistemi

Değerlenen birikimlerinizle emeklilik döneminizde
EK GELİR
İMKÂNI

Hazine Müsteşarlığı, SPK ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından
GÖZETİM VE DENETİM  ALTINDA

Kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı,
GÖNÜLLÜ KATILIMA
DAYALI

Bireysel Emeklilik’in güvenli ve esnek yapısı sayesinde ödemelerinizi dilediğinizce düzenleyebilir, fon yönetiminizi kolayca gerçekleştirebilir ve bireysel emeklilik iptali yapmaya gerek bile duymadan emekli olabilirsiniz. Sistemde en az 10 yıl kaldığınızda ve 56 yaşını tamamladığınızda mutlu, rahat ve keyifli emeklilik yılları artık sizi bekliyor demektir.

Aklınıza takılanlar olabilir, bu çok doğal. Kafanızdaki soru işaretlerini yok etmek için BES’in faydalarına hızlı bir bakış atabilir, bireysel emeklilik nedir kolayca keşfedebilirsiniz.

BES'in avantajlarından
AİLENİZ DE FAYDALANABİLİR
Sizinle birlikte, vergi mükellefi olmayan eşiniz ve 18 yaşını doldurmuş çocuğunuz da devlet katkısından ayrı ayrı faydalanabilir. BES ile yapacağınız birikimi ileride çocuklarınızın eğitimi veya farklı ihtiyaçları için kullanabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik
ŞEFFAF BİR SİSTEM Bireysel emeklilik hesaplarınız Takasbank'ta tutulur, fon paylarınızı bu hesaplardan günlük olarak takip edebilirsiniz.

Ödemelerinize ara verebilir ya da
ARA ÖDEME YAPABİLİRSİNİZ
Dilediğiniz zaman miktarını sizin belirleyeceğiniz ara ödemeler yapabilir ya da senelik katkı payı tutarını belli bir ayda yatırıp bireysel emeklilik devlet katkısından daha erken yararlanabilirsiniz. Ya da tam tersine, gerekli durumlarda ödemelerinize ara verebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik
GÜVENLİ BİR SİSTEM Faaliyetlerimiz Hazine Müsteşarlığı, bağımsız denetim şirketi ve Emeklilik Gözetim Merkezi'nin; fonlarımızın ve portföy yöneticimizin faaliyetleri ise Sermaye Piyasası Kurulu'nun denetim ve takibi altında.

Birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz
GENİŞ FON ÇEŞİTLİLİĞİ
Bireysel Emeklilik planlarınızda farklı yatırım araçlarını barındıran fon seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu fon çeşitliliği sayesinde, birikimleriniz piyasa dalgalanmalarından korunurken getiri sağlamaya da devam eder. Piyasa koşullarına göre birikimlerinizi; likit, yabancı menkul kıymetler, Altın ve Eurobond gibi çeşitli fonlarda değerlendirebilirsiniz.
 

Uzun vadede
ENFLASYONUN ÜZERİNDE GETİRİ
2003 yılında kuruluşundan bu yana, Bireysel Emeklilik Sistemi ortalamada katılımcısına yıllık enflasyonun %3 üzerinde reel getiri sağladı. 2003 yılında sistem kurulduğunda sisteme yatırılan 100 TL, Bireysel Emeklilik Sistemi'nde elde edilen ortalama plan getirisi ile 2018 sonu itibariyle 568 TL oldu. Aynı dönemde enflasyon endeksine yatırılan 100 TL ise 2018 sonu itibariyle 378 TL olmuştu. Sistem katılımcısına sadece elde ettiği getiriler bazında 189 TL katma değer sağladı. Burada yaratılan katma değere ilave olarak, sistemin katılımcısına sağladığı vergi avantajları ve devlet katkısı ise sistemin avantajlarını çok daha yukarı taşıyor.

Hayalinizdeki emeklilik için Bireysel Emeklilik (BES)

Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmeleri, gelir elde ettikleri dönemdeki hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de koruyabilmeleri ve ihtiyaç duyacakları ek harcamalarını rahatça karşılayabilmeleri için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir.

Bireysel Emeklilik Sistemi:

  • Bireylerin emeklilik dönemlerinde, kendi birikimleri oranında ek bir gelir sağlamaya yönelik,
  • Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından gözetim ve denetim altında tutulan ve özel emeklilik şirketleri tarafından faaliyetleri yürütülen,
  • Gönüllü katılıma dayalı, kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı bir emeklilik sistemidir.

BES, %25 devlet katkısı ile artık daha da avantajlı!

1 Ocak 2013'te başlayan yeni BES dönemiyle birlikte, artık BES daha avantajlı. Çünkü devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına, ödedikleri katkı payının %25'i oranında ek katkı sağlıyor. Örneğin, hesabınıza 200 TL katkı payı yatırarak 50 TL devlet katkısından yararlanabilecek ve 250 TL'lik birikim yapabileceksiniz.

Çiftçi, ev hanımı, esnaf, memur, doktor, avukat, 18 yaşını doldurmuş herkes Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılıp devlet katkısından yararlanabilecek. Eşiniz, 18 yaşını doldurmuş çocuğunuz ve yakınlarınız için sözleşme yaparak ailenizdeki herkesin ayrı ayrı devlet katkısından faydalanmasını sağlayabileceksiniz.

Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası ile eviniz her zaman güvende!

İNCELE
Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası ile aracınız her zaman güvende!

İNCELE
Deprem Sigortası  (DASK)

Deprem Sigortası (DASK)

Deprem Sigortası ile eviniz Deprem ve depremden kaynaklı riskler için her zaman güvende!

İNCELE