İster ev sahibi olun ister kiracı ev eşya sigortası ile yangından depreme, hırsızlıktan su baskınına kadar birçok konuda evinizi,eşyanızı,ailenizi ve komşularınızı güvence altına alabilirsiniz.

 Yuvanızı ihtiyaçlarınıza göre doğru ürün ve fiyatlama ile konut sigortası ile güvence altına almak için Ali Zeybek Sigorta olarak bir telefon uzağınızdayız. Kahvemizi içmeye bekleriz.

Ev ve Eşya Sigortası ile Neler Güvende

Eviniz

Evinizin içi ve apartmanın ortak kullanım alanları da dâhil olmak üzere maruz kalabileceğiniz tüm fiziki ve doğrudan zararlar sigorta kapsamında.

Tüm Eşyanız

Giysileriniz, kişisel ve kilit altında korunması şartı ile ziynet eşyanız, elektronik cihazlarınız, hatta bebeğinizin eşyası bile sigorta kapsamında.

Aileniz

Sadece sizin değil, evde yaşayan diğer bireylerin de ev içerisinde yaralanması veya sakatlanması durumunda tedavi masrafları ve ambulans hizmeti garanti altında.

Komşularınız

İster kiracı olun ister ev sahibi, komşu evlerin sizden kaynaklı maddi hasarları ya da 3. şahıslara kazayla verilen zararlardan doğabilecek tazminat talepleri de düşünüldü.

Teminatlar

Deprem

Deprem sonrasında, DASK-Zorunlu Deprem Sigortası’nın limitini aşan hasarları Deprem Teminatı karşılar.

Yangın

Yangın sonucu oluşan duman, buhar ve hararetin sigortalı ev ve eşyada neden olduğu maddi zarar, sigorta kapsamında değerlendirilir.

Yangın Mali Sorumluluk

Sigortalı ev sahibi ise kiracıya, sigortalı kiracı ise ev sahibine karşı yangın durumunda ortaya çıkan mali sorumluluk poliçe kapsamında değerlendirilir. Konut sahibi veya kiracı olarak bulunulan konutlarda, yangının komşu bina, konut veya eşyalara zarar vermesi durumunun yarattığı zarar da teminat güvencesinde değerlendirilir.

Hırsızlık

Hırsızlık sonucu çalınan kişisel, ev ve ziynet eşyası ya da hırsızın bina veya eşyaya vereceği zararları kapsar.

Kira Kaybı

Ev sahipleri için poliçe kapsamında yaşanan vakalar sonucu oluşan hasar nedeniyle mülkün kullanılamaz hale gelmesi durumunda, kira alamama riski teminat altındadır. Eğer poliçe sahibi kiracıysa ve kirayı ödediği halde poliçe kapsamında yaşanan hasar sonrası mülk kullanılamaz hale gelirse ödenen kiranın işlemeyen günlere karşılık gelen kısmı teminat altına alınır.

Enkaz Kaldırma Masrafları

Poliçe kapsamındaki riskin gerçekleşmesi halinde oluşacak enkazın kaldırılması için gerekli olan masrafların teminatıdır.

İzolasyon Zayıflığı Nedeni ile Meydana Gelen Zararlar

İzolasyon yetersizliği ya da kaybı nedeniyle yağmur/kar sularının binanın dış cephe ya da terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması nedeniyle meydana gelen zararlar teminat altındadır. Nemlenme/ısı farkı nedeniyle oluşan terleme ile küflenme sonucu sıva veya boya kabarmaları gibi iç dekorasyonda meydana gelebilecek zararlar da (Boya, badana ve onarım masrafları, olay başına ve poliçe süresince toplam 500 TL’dir.) teminata dâhildir.

Elektrik Hasarına Bağlı Gıda Bozulması

Şimşek, yıldırım gibi atmosferik vakalarda ve normal veya anormal bir elektrik akımının meydana gelmesiyle konutta bulunan sigortalı elektronik cihazlara zarar gelmesi durumunda bozulan gıdaların mali masrafları, poliçe tarafından karşılanır.

Ek Teminatlar

Dahili Su, Kara, Deniz, Hava Taşıtları Çarpması

*Poliçe süresi boyunca konuta kara, deniz, hava taşıtı çarpması sonucu yaşanacak zararlar, sigorta teminatında değerlendirilir.

Kazaen Kırılma

*Konut içerisinde bulunan ve poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın kazayla kırılması sonucunda meydana gelecek maddi zararlar teminata dâhildir.

Duman, Sel, Su Baskını, Kötü Niyetli Hareketler, Terör, Kar Ağırlığı, Yer Kayması Bina Sabit Tesisatı İçin Hırsızlık Teminatı

*Duman, sel, su baskını, kötü niyetli hareketler, terör, kar ağırlığı, yer kayması, bina sabit tesisatı durumları esnasında konutta yaşanacak hırsızlık durumlarında, poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın çalınmasıyla oluşan mali zarar karşılanır.

Su Baskını

*Sel dışında da tesisat sorunları ve her türlü su baskını sebepleri, sigorta kapsamındadır.

Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk

3. şahıslara kazayla verilen maddi ve bedensel zararlardan doğabilecek tazminat talepleri teminat kapsamındadır.

Dolu

*Dolu yağışı sebebiyle sigorta kapsamında bulunan konut ve eşyaya gelen zarar teminat altındadır.

Misafirlere Ait Eşya

*Sigortalı konutta meydana gelen yangın, hırsızlık gibi durumlarda misafirlerin eşyası zarar görmüşse teminat limiti dâhilinde hasar, sigorta tarafından karşılanır.

Boya, Badana, Duvar Kâğıdı Masrafları

*Sigortalının kiracı olması durumunda, teminat kapsamına giren bir hasar nedeniyle sigortalı konuta yapılacak boya, badana ve kâğıt masrafları, sigorta teminatlarına dâhildir.

Ferdi Kaza Sigortası

*Sigortalı konut içerisinde meydana gelen kazalar sonucu sigortalı veya sigortalı ile birlikte yaşayan birinci dereceden yakınları için geçerli olmak üzere vefat ve sürekli sakatlık durumlarında tazminat ödenir. Kaza sonucu oluşan tedavi masrafları karşılanır.

Yakıt Sızdırmaları

*Yakıt sızdırmaları nedeniyle meydana gelebilecek hasarların masrafları sigorta kapsamındadır.

Hukuksal Koruma

*Sigortalı konut ile üçüncü kişiler arasında oluşabilecek uyuşmazlıklarda yapılmak zorunda olunan hukuki savunma ve dava masrafları karşılanır.

Cam Kırılması

*Teminat, kapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak kazaen kırılma hasarlarını kapsar.

İkametgâh Değişiklik Masrafları

*Ev ve Eşya Sigortası’nda yer alan risklerin gerçekleşmesi sonucu binanın oturulamaz hale gelmesiyle ikametgâh değiştirmek zorunda kalınması durumunda yapılacak masraflar, poliçe teminatları arasındadır.

Elektrik Hasarları

*Yıldırım düşmesinin ya da elektrik akımının konutta bulunan sigortalı elektrikli ve elektronik cihazlara doğrudan veya dolaylı olarak vereceği maddi zararları karşılar. (Diz üstü bilgisayarlar teminat haricidir.) Her bir elektrik hasarında 100 TL muafiyet uygulanır ve yıllık ödenecek tazminat, toplam 1.500 TL ile sınırlıdır.

Bahçe Ağaçları ve Süs Bitkileri

*Teminat kapsamındaki bir hasar nedeniyle konuta ait bahçe ağaçları ve süs bitkilerinin zarar görmesi halinde oluşan masraf, teminat altındadır.

Elektronik Cihaz Sigortası

*Sigortalı konuttaki teminat kapsamında bulunan elektronik cihazlar; elektrik akımı, düşme, çarpma gibi nedenlerle oluşabilecek arızalara ve kazalara karşı teminat altındadır.

Konutun Dışında Bulunan Eşyalar

Sigortalanmış eşyaların bakım, onarım, vestiyer, kuru temizleme vb. maksatla Türkiye sınırları içerisinde, geçici olarak konut dışında bulundurulmaları sırasında, poliçe kapsamındaki risklerden birinin gerçekleşmesi halinde ortaya çıkan masrafın %5’ine kadarlık kısmı teminat kapsamındadır.

Fırtına

*Fırtına sebebiyle uydu anteni, kollektör ve klima ünitelerinde oluşacak hasarların ortaya çıkardığı maliyet, sigorta kapsamındadır.

 

Ek Hizmetler

Konut Sigortası Poliçesi kapsamındaki ek hizmet ve avantajlar için  Ali Zeybek Sigorta Aracılık Hizmetleri   0555 271 62 71 nolu telefonumuzdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Avantajlı Diş Sağlığı Paketi

Yılda 1 defa olmak üzere tercih ettiğiniz anlaşmalı klinik ve hekimde; diş hekimi muayenesi, alt-üst çene diş taşı temizliği ve tek diş röntgen filmi işlemleri ücretsiz. Üstelik Türk Diş Hekimleri Birliği fiyat tarifesi ile uygun fiyatlara ağız ve diş sağlığı imkânı da bu pakette.

Su Tesisatı Hizmeti

Yılda üç defa, 450 TL’yi aşmayan su tesisatı hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Elektrik Tesisatı Hizmeti

Yılda üç defa, 450 TL’yi aşmayan elektrtik tesisatı hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Mobilya Mini Hasar Onarımı

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca evinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Sert Zemin Onarım Hizmeti

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca ahşap, laminant parkeler, mermer veya granit malzemeler üzerinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Döşeme ve Halı Onarım Hizmeti

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca deri ve vinil döşeme, kanepe, koltuk, sandalye gibi eşyalarda oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Leke Çıkarma Hizmeti

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca döşeme kumaşlar ve halılar üzerinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için galerimizde konut sigortası tanıtım videomuzu izleyebilir ve talepleriniz için  iletişim formumuzu doldurabilirsiniz

Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası ile eviniz her zaman güvende!

İNCELE
Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası ile yurt dışı seyahatiniz sırasında da güvendesiniz !

İNCELE
Mühendislik Sigortası

Mühendislik Sigortası

Mühendislik Sigortası ile işletme ve faaliyet sahalarınızda da güvendesiniz !

İNCELE